כל ישראלי שמבקש לבקר בהודו חייב להחזיק באמתחתו ויזה. זה המסמך שבעזרתו אפשר להיכנס אל תוך שטחי הודו. בדומה למדינות רבות אחרות, הרי שגם המשטר ההודי מחייב תיירים זרים להשיג ויזה עוד לפני שהם מגיעים אל שדה התעופה או אל מעברי הגבול היבשתיים במדינה.

  באופן עקרוני, יש לא רק סוגים שונים של ויזות אלא יש גם אופציות שונות כיצד להשיג אותן. ישנן מדינות שאינן מחייבות קבלת ויזה על מנת שיהיה ניתן להיכנס אל שטחן. הן בוחרות שלא לעשות זאת מסיבות שונות, בין היתר הסכמים בינלאומיים עם מדינות שונות. מלבד זאת, יש עוד שתי אופציות עיקריות, השגת ויזה בשגרירות (או דרך אתר האינטרנט של השגרירות) וכן יש אפשרות, כפי שמדינות רבות עושות, לקבל ויזה בדלפק מיוחד בשדה התעופה או במעבר גבול יבשתי.

  ויזה להודו

  הודו בחרה, מטעמים שונים, להציע ויזה לכל מי שמבקש להיכנס אל שטחה מסיבות שונות, לדרוש מהמבקרים לבקש ויזה בשגרירות. על כן, עליהם לפנות אל השגרירות ההודית במדינה בה הם מתגוררים או לחילופין, במדינה בה הם מבקשים, עם דרכון בתוקף וכל הפרטים האישיים ואז הם יוכלו לקבל את הויזה המיוחלת.

  כאמור, ישנם סוגים שונים של ויזות. אנחנו יכולים למצוא ויזה לתיירים, ויזה שניתנת לחצי שנה כולל אפשרות לצאת מהודו ולחזור אליה פעמיים במהלך תקופה זו. יש להציג את הויזה בכל מקום שנדרשים לכך, ולכן חשוב להחזיק את הדרכון עלינו כל הזמן.

  סוג נוסף של ויזה היא כזו שמיועדת לאנשים שמגיעים להודו לצרכי עבודה. בין אם מדובר בעובדים של חברות היי טק אשר מבקשים לעבוד באחת החברות בהודו או לחילופין, עובדים בכל תחום אחר. בדרך כלל החברות עצמן הן אלה אשר מסדרות לעובדים שלהם את הויזה.

  עוד סוג של ויזה היא של אנשים אשר מגיעים להודו לצורכי לימודים. לא מעט ישראלים מבקשים ללמוד בהודו דברים שונים, כולל כאלה שקשורים לעולם הדת או התרבות ההודית. מי שרוצה בכך חייב להחזיק בידיו ויזת סטודנט שקובעת האם מותר לו לעבוד במדינה או לא.

  קטגוריות: תיירות וטיולים

  סגור לתגובות.