היום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של מערכות מיגון ואביזרי בטיחות שונים ומגוונים, אשר מיועדים להקל על חיינו ולשמור על בטיחותנו. אחד האביזרים הנפוצים ביותר הוא מעצור החניה. מדובר על אביזר פשוט לכאורה, אשר מצליח למנוע לא מעט התנגשויות של כלי רכב בקירות קדמיים או אחוריים, אבני שפה וכמובן כלי רכב אחרים. ניתן להתקין מעצורי חניה בחניונים ציבוריים או פרטיים, על מנת להקל על הנהג להיכנס לחניה מבלי לסכן את עצמו, את כלי הרכב שלו או את הרכבים שחונים לצדו. אביזר בטיחות מוכר נוסף הוא העמוד הגמיש, אשר מצליח לצמצם בצורה משמעותית את כמות תאונות הדרכים. מדובר על עמוד שיכול להגיע בגבהים שונים, ומטרתו למנוע מנהגים לחתוך בסיבוב, לעלות על מדרכות, להחנות על איי תנועה או במקומות אסורים וכדומה.

  מערכות מיגון ואביזרי בטיחות

  אילו מערכות מיגון ואביזרי בטיחות ניתן למצוא היום בשוק?

  כאמור, המגוון של אביזרי הבטיחות ומערכות המיגון השונות הינו גדול ומגוון למדיי, חלקם תוכלו למצוא בלחיצה כאן. ניתן למצוא סוגים רבים של מעצורי חניה למשל, אשר מגיעים באורכים ובגבהים שונים, ומתאימים לשימושים שונים בהתאם לחומר הגלם שממנו הם עשויים. כמו כן, ניתן למצוא עמודים גמישים איכותיים יותר או פחות, דבר שמשפיע כמובן על תוחלת החיים שלהם והיכולת שלהם לשרוד דריסה, בעיטה, כיפוף, מעיכה וכדומה. כמו כן, ניתן למצוא בקטגוריה הזאת למשל מחסומי דוקרנים, אשר מונעים מנהגים לנסוע כנגד כיוון התנועה. בצורה כזו, נחסכות לא מעט תאונות דרכים פרונטליות, דבר שעלול להיות מסכן חיים. כמו כן, ניתן למצוא היום כמעט בכל חניון או כל רחוב ללא שדה ראייה רחב, לפחות מראה פנורמית אחת, אשר מצליחה להגדיל את שדה הראייה של הנהג ולהקל עליו להבין את מצב הכביש. ניתן למצוא היום מערכות מתקדמות אשר מאפשרות איטום מחסומי אש, הן מותקנות במסדרונות מילוט, מעל דלתות ובפירי חשמל ותקשורת. ניתן למצוא גם מערכות סינון אב"כ, שיכולות להתברר כמצילות חיים.

  לסיכום, כל מקום ציבורי, מקום עבודה ואף בית פרטי, חייב לקחת בחשבון את החשיבות העצומה של מערכות מיגון ואביזרי בטיחות שונים, שיכולים להקל ואף למנוע אובדן חיים.

  קטגוריות: כללי

  סגור לתגובות.