אנשים רבים יוצאים לטייל, ולמרות שהחורף קרוב אלינו, הטיולים הם אף פעם לא נגמרים. הטיולים יכולים להיות גם בטבע, וגם בעיר עצמה. במאמר זה אנו נדבר על טיולים באזור השפלה. אזור השפלה מכיל את הישובים שעל יד ירושלים, לא כולל את ירושלים. הטיול באזור השפלה הוא טיול מאוד מיוחד, מאחר והוא דומה מעט לאזורים הצפוניים, אך משלב את היופי הירושלמי.

  מי צריך טיול?

  כל אדם זקוק לטיול ביום יום שלו. הטיולים מביאים לנו גם מצב רוח טוב, וגם משפרים את הבריאות שלנו, וככה אורח החיים שלנו משתפר. כיצד משתפרים בריאות הגוף ובריאות הנפש? פשוט מאוד:

  • זרימת דם – הגוף שלנו במצב סטטי צובר הרבה חומרים מזיקים לגוף, וכאשר הדם שלנו זורם, הוא אוסף את אותם החומרים, ומנקה את הגוף שלנו, ממש כמו שמן שמנקה פיח של מנוע. במידה והדם שלנו איטי מדי, הוא עלול לצבור המון רעלים שהוא לא יוכל להתמודד עמם. אותם רעלים הם רעלים שיכולים לסתום את הדם, כמו למשל כולסטרול. על מנת שהדם יזרום, אנו זקוקים לתנועה של הגוף שלנו.
  • חומרים משפרי מצב רוח – ישנו חומר בגוף המעורר שמחה, שמו דופמין. הדופמין מופרש בגוף אצלנו כאשר אנו מספקים לגוף שלנו הנאה, כמו לדוגמה אוכל טוב שרצינו לאכול זמן רב. הדופמין עוזר לנו להשיג הלאה את המטרות שלנו, ועוזר לנו להתגבר על מכשולים. על מנת שנצליח להחזיק עוד תקופה ארוכה על כדור הארץ, בעבודה שלנו, במערכת יחסים או בכל דבר אחר, אנו זקוקים לאיזון נכון של הדופמין, והטיולים בשטח מביאים לנו את ההקצאה הטובה ביותר לחומר הדופמין.

  טיולים בשפלה

  היכן אפשר לטייל באזור השפלה?

  אזור השפלה הינו אזור הררי שתוכלו לטייל בכל מקום בו:

  • נחל תמנה – הנחל הוא נחל שמתאים לכל המשפחה, גם למבוגרים וגם לילדים. נחל זה מכיל מסלול הליכה במים שיעזור לכם לעבור את היום בכיף.
  • פארק איילון – פארק עם מסלול הליכה קצר שמתאים גם כן לכל המשפחה, ולקבוצת חברים שרוצים לבלות.
  • יער המגינים – על יד עצי הדקל המקשטים את היער, תוכלו ליהנות מאווירה רגועה ונעימה.
  קטגוריות: תיירות וטיולים

  סגור לתגובות.