כשהיינו ילדים, שיחקנו לא מעט במשחקים מסוגים שונים אשר היו להם מטרות שונות, בין אם מדובר במשחקים שנועדו לעזור לנו בתהליך ההתפתחות ובין אם מדובר במשחקים שנועדו לצורך הנאה וחוויה אישית או חברתית.

    אחת הדוגמאות למשחקים שכאלה, הן משחקי רצפה. מדובר על משחקים שאנחנו יכולים לייצר דרך כלים שנמצאים בשטח וכן מדובר על משחקים בקופסא אשר משחקים אותם על הרצפה. אלה יכולים להיות משחקי זיכרון, משחקי חשיבה, משחקי אסטרטגיה, בנייה ועוד.

    משחקי רצפה

    אף על פי שאנחנו כבר לא ילדים, זה לא אומר שאנחנו לא יכולים לשחק עדיין במשחקי רצפה. אנחנו בהחלט יכולים להתנסות בהם ואף להפיק לא מעט תועלת. אין כאן חשיבות לגיל, גם בגיל מאה אנחנו עדיין יכולים להפיק תועלת רבה ממשחקים שכאלה, הכל שאלה כמובן מה זה המשחק ומה המטרה שלו.

    אנחנו מדברים על זה מאחר ובשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות לא מעט חזרה אל משחקי רצפה. אנחנו יכולים לראות את זה הן בקרב קבוצות של צעירים ומבוגרים אשר רוכשים משחקים שונים ומשחקים אותם בערבי חברה שהם מארגנים, עם חברים, בני משפחה ואחרים, וכן אנחנו יכולים לראות שימוש ניכר במשחקי רצפה במסגרת סדנאות מסוגים שונים ובפרט סדנאות גיבוש.

    בעוד שהקבוצה הראשונה שציינו משתמשים במשחקי רצפה ובמשחקים אחרים כתחליף ראוי לעולם הדיגיטלי שמקיף אותנו, בין אם זה בשביל לקחת הפסקה ממנו ובין אם זה כהתרסה נגדו, הרי שהקבוצה השנייה משתמשת במשחקי רצפה בשביל להפיק תועלות אחרות, הרבה פעמים אנחנו נראה שימוש במשחקים כאלה לצורך חוויה משותפת, לצורך גיבוש, לצורך יצירת תהליך קבלת החלטות ועוד.

    זה אולי ישמע מוזר, אך מלא מעט משחקים שכאלה אנחנו יכולים להפיק כלים שונים שיכולים לעזור לנו גם בחיים, אפילו במקום העבודה שלנו. כל מה שאנחנו צריכים זה להשתמש במשחק הנכון מצד אחד ומצד שני, אנחנו צריכים לדעת כיצד להפיק תועלת מהמשחק על פי המטרות שאנחנו שמים לעצמנו. בצורה כזו אנחנו גם נהנה ממנו וגם נשיג ערך נוסף, שלא תמיד נוכל למצוא במקומות אחרים.

    קטגוריות: חינוך ולימודים

    סגור לתגובות.