אחד ההרים היפיפיים ביותר בעולם וללא ספק הנפוצים ביותר לטיפוס הוא הקילימנג'רו אשר באפריקה. אותו הר אשר עליו נכתבו לא מעט ספרים, נעשו סרטים והוכנו תוכניות דוקו רבות אשר סקרו מטפסים רבים אשר ניסו וחלקם אף הצליח לטפס עד הפסגה ולחזור משם בחזרה בריאים ושלמים.

  לטפס לקילימנג'רו

  הקילימנג'רו נמצא כאמור באפריקה, רובו נמצא בטנזניה חלקו בקנייה, והוא מתנשא לגובה של 5895 מטר. בעיקרון מדובר בהר געש רדום, מה שכמובן מוסיף לאתגר שבטיפוס עליו. חשוב לומר, כבר במאה ה-19 החלו אנשים לטפס עליו, מן הסתם במאה ה-20 מספר האנשים שטיפס עד קצה ההר גדל, כאשר עם השנים יצאו יותר ויותר קבוצות טיפוס מכל רחבי העולם אשר ביקשו לכבוש אותו.

  כל אחד אשר רוצה יכול להתאמן לטיפוס על ההר. לשם כך צריך להתכונן היטב, פיזית ונפשית. היום נערכים סדנאות וקורסים אשר מאפשרים אימונים לשם כך, בין אם מדובר על אימוני כושר, סיבולת, אימוני טיפוס וכאמור גם לא מעט אימונים מנטאליים, בין היתר בגלל שמדובר על תקופה ארוכה בה נמצאים הרחק מכל מה שאנחנו מכירים, בין אם זה מוצרים אלקטרונים, משפחה, חברים וכדומה. צריך לזכור שחלק מהאימונים כוללים גם אימוני בתנאי לחץ, אימוני בתנאי גובה, על מנת להכין את הגוף לקראת שהייה בגבהים שהוא לא רגיל אליו.

  מלבד העניין של האימונים, יש צורך לקבל את כל האישורים והרישיונות הנדרשים. אי אפשר לבצע את התהליך ככה סתם. הכל נעשה בצורה מסודרת ולו מהסיבה הפשוטה, שאם חס וחלילה קורה משהו, יש להזעיק כוח עזר שידע לחלץ. מן הסתם, לא כל אחד יכול לעלות על ההר ולטפס, מדובר רק על מי שנמצא בגיל המתאים ובמצב בריאותי מתאים. צריך לציין, הטיפוס לא נעשה לבד אלא בקבוצה או לפחות עם עוד מספר אנשים נוספים, זאת על מנת שתמיד יהיה מי שיעזור במידת הצורך.

  אם אתם חולמים על טיפוס על ההר, כל מה שעליכם לעשות זה להתחיל להתאמן ולמצוא את האנשים איתן תוכלו לבצע את הטיפוס כשתרצו בכך.

  קטגוריות: תיירות וטיולים

  סגור לתגובות.