מיגון רכבים הינה הגדרה כוללת למגוון רחב של מערכות מיגון שונות. בשורות הבאות נעסוק באמצעי מיגון חלונות לרכב המסוגלים לספק מענה הגנה היקפי מפני יידוי אבנים, פריצות רכבים ותאונות דרכים.

  מיגון חלונות רכבים –מה זה בכלל?

  מיגון רכבים באמצעות ציפוי חלונות הרכב ביריעות מיגון ייעודיות, הינה פעולה המיועדת לצרכי מיגון שמשות הרכב מפני יידוי אבנים, פריצות ותאונות דרכים. מיגון זה מיושם באמצעות ציפוי שמשות הרכב ביריעות מיגון שקופות בעובי של עד 350 מיקרון. יריעות אלו נועדו מספקות למעשה הגנה היקפית לשמשות הרכב, כאשר כל פגיעה בזכוכית על ידי גוף זר תיבלם ולא תאפשר את ריסוק השמשה וניפוץ הרסיסים לכל עבר.

  מיגון רכבים

  מדוע חשוב למגן את חלונות הרכב?

  מיגון רכבים באמצעות ציפוי חלונות מעניק לכם הגנה מרבית נגד יידוי אבנים או השלכת חפצים (בשגגה או במתכוון) לעבר שמשות הרכב. בכל אותם מקרים בהם שמשות הרכב אינן מצופות ביריעת ציפוי מגן זכוכית, עוצמת המכה תוביל לניפוץ הזכוכית ופיזור הרסיסים בתוך שטח הרכב והדבר עלול לסכן את הנוסעים ברכב. ניפוץ שמשות הרכב עלולה להתרחש גם בכל תאונת דרכים, כאשר עוצמת המכה עלולה להוביל אף היא לניפוץ הזכוכית ופיזור הרסיסים בתוך שטח הרכב והדבר עלול לסכן חיים מעבר לעוצמת המכה של תאונת הדרכים.

  כמו כן, ציפוי שמשות הרכב ביריעות ציפוי זכוכית במסגרת מיגון רכבים, מגנה מפני פריצות וזאת לנוכח העובדה שציפוי זה בולם את עוצמת המכות שפורץ הרכב חובט בשמשת הרכב על מנת לפרוץ אותו. בלימת המכות נעשית בצורה כזו שכל מכה הנחבטת בשמשת הרכב איננה גורמת לריסוק הזכוכית ובכך פורץ הרכב מתקשה לבצע את זממו.

  מעבר לכל פתרונות המיגון המופיעים לעיל, יריעות הגנה לשמשות הרכב הינן יריעות המכילות מסנני קרינה מפני קרני ה-UV של השמש והדבר מסייע לוויסות הטמפרטורה בחלל המכונית.

  חשוב לדעת: תושבי איו"ש (יהודה ושומרון) זכאים למימון עבר מיגון רכב נגד אבנים, כאשר הרכבים הזכאים למימון כוללים: רכבים בבעלות פרטית, רכבים מסחריים עד 5 טון, אוטובוסים זעירים פרטיים ורכבי חירום (כבאיות, אמבולנס וכו).

  קטגוריות: כללי

  סגור לתגובות.