אם אתם זקוקים לסיוע בזמן המקלחת מסיבות רבות שנפרט מיד, כיסא למקלחת הוא הדבר המתאים ביותר. לא יודעים במה מדובר?

  מתי משתמשים בכיסא למקלחת.

  כיסא למקלחת מקובל בבתי אנשים עם מגבלות, בעיקר פיזיות, קשישים וילדים קטנים. אנשים עם מגבלות גופניות נזקקים לכיסא כדי להקל עליהם או על ידי מי שעוזר להם להתקלח את עבודת המקלחת. ישיבה בכיסא משחררת להם את הידיים מהצורך להישען או להחזיק במעקה. הישיבה יותר בטוחה ולכן אין חשש לנפילה. גם קשישים שאינם יכולים לעמוד בצורה יציבה נזקקים לכיסא למקלחת כדי שיוכלו לשבת בבטחה ולהשתמש בברז השטיפה בעצמם או בעזרת מטפל. ישנם אנשים לאחר תאונה או ניתוח שלזמן מוגבל נזקקים לתמיכה בעת שהם עושים מקלחת. כדי לחסוך את ההוצאה אפשר לקבל בהשאלה כיסא למקלחת מ"יד שרה". יד שרה היא אגודה המשאילה עזרי טיפול ותמיכה למי שנזקק להם באופן זמני ובניהם כיסא למקלחת.

  אם אנשים המתגוררים בבית נזקקים לכיסא למקלחת לתקופת קצרה (מי שזקוק לכיסא לתקופה ארוכה רוכש אחד לעצמו. רבים תורמים אותו, לאחר פטירת הקשיש, ליד שרה) הרי שבבתי החולים ובתי אבות יש כיסא למקלחת בכל חדר רחצה. כמעט כל מי עבר ניתוח בבית חולים מכיר את אנשי כח העזר המגיעים לחולה ולוקחים אותו למקלחת לעזור לו בפעולה כשהוא ישוב בכיסא מקלחת. בנוסף, בישראל יש מספר גבוה של נכים, נכי צה"ל , קטועי רגליים, שנפגעו בפעולות בעת השרות בצבא, נכי פוליו ואחרים. השימוש בכיסא למקלחת בעת רחיצתם הוא דבר שבשגרה.

  כסא למקלחת

  למה כיסא מקלחת הוא חשוב?

  בגלל הבטיחות, ובגלל הכבוד העצמי. אנחנו יודעים שלאנשים מוגבלים יש צורך בעזרים רבים כדי לעשות פעולות שונות בחיי היום יום שלו. אחד העזרים שמהווים עזרה לאדם המוגבל הוא כיסא למקלחת. סכנת החלקה היא אחת הסכנות העומדות בפני כל מי שאינו יכול לעמוד  יציב ולהחזיק את עצמו בעת פעולת המקלחת הכיסא מונע את ההחלקה ונותן אפשרות להתקלח בנוחיות ובבטחה. אף אחד לא מייחל לעצמו להיזקק לכיסא למקלחת אבל אי אפשר לדעת למי ומתי זה יכול לקרות. ההוצאות של אדם מוגבל הן גבוהות ותמיד רצוי למצוא איפה אפשר לחסוך אם אין צורך כדי לחסוך את ההוצאה בקניית כיסא למקלחת.

  מה מאפיין כיסא למקלחת?

  כיסא למקלחת עשוי פלסטיק שבמרכזו חור להכנסת סיר לעשיית הצרכים. לרוב משתמשים בכיסא עם סיר אנשים מוגבלים מגבלה פיזית קשה שאינם יכולים להיכנס לשירותים ולעשות את הצרכים ויש להם אפשרות לנצל את הכיסא למקלחת. הסיבה לשימוש בכיסא למקלחת מחומר פלסטיק היא בעיקרה כדי לא להרטיב כיסא העשוי מחומר אחר כמו בד למשל. כיסא למקלחת לרחצת ילד אינו אותו כיסא לרחיצת אדם מבוגר. לילדים נכים צריך להחליף את הכיסא בהתאם לגדילתו ולגודל גופו. אדם הזקוק לכיסא למקלחת לא מחויב להשאיל אחד או לרכוש הוא יכול להשתמש גם בכיסא פלסטיק שנמצא בבית. הדבר שצריך לקחת בחשבון הוא יציבותו של הכיסא והיכולת של הנזקק להתרחץ בעצמו או על ידי אדם אחר.

  קטגוריות: כללי

  סגור לתגובות.