כיום אנשים רבים אשר מחפשים אחר עבודה, מכירים בעובדה שהם יכולים להיעזר לא מעט בשירותי חברת כח אדם, וזאת כי במקום שהם ירימו אינספור טלפונים וישלחו אינספור קורות חיים, הם יכולים להיעזר במאגר המוכן של החברה, ואף להסתמך על כישוריה להתאים נכונה בין כישורים להיצע. עם זאת, לצד חברת כוח אדם, גם ניתן למצוא חברות השמה. אם כן מה ההבדל ואל איזו חברה מוטב לפנות? ובכן אין תושבה אחת, אלא יש להבין את כלל מרכיבי הסיטואציה.

  כח אדם

  מצא את ההבדלים

  ראשית נציין ששתי החברות מגייסות שלל עובדים עבור שלל חברות ושתיהן ממיינות את קורות החיים באופן מושכל ומקצועי. עם זאת, ברגע שנוצרה התאמה בין העובד הנכון למקום העבודה, ניתן להבין יותר לעומק את ההבדל המהותי, וזאת כי ברגע שכזה חברת ההשמה מסיימת את תפקידה, כלומר העובד עובר להיות תחת חסות מקום העבודה החדש וממנו הוא יקבל את התנאים והשכר, כאשר העובד מתחיל כבר מיומו הראשון לצבור וותק.

  תקופה קצרה עם אופציה להארכה

  אם נשווה את הסיטואציה הנ"ל למצב בו אותו עובד מצא את מקום עבדותו החדש בעזרת חברת כח אדם, נמצא שבמקרה זה חברת כח האדם נשארת בתמונה ואף היא זו שתעביר לעובד את שכרו. כמו כן, אופציה זו לרוב מיועדת עבור תוקפת עבודה קצרה כבת מספר חודשים, אך כן ישנה האופציה להאריך את התקופה ואף להתברג במקום החדש כאחד העובדים, ועל כן לא פעם מדובר בהזדמנות פז שלא ניתן יהיה לקבל במסגרת עבודה רגילה.

  להגדיל את הסיכויים

  אם נסכם, נציין שלעובד לא אמור לשנות האם הוא מוצא עבודה תחת חברת כח אדם או תחת חברת השמה, אלא ההבדל המהותי מצוי בצד השני – בצד של בית העסק, וזאת כי לא פעם בית עסק עשוי להרוויח מעבדותו מול חברת כוח אדם, ולו כיוון שבאופן שכזה הוא זוכה למצוא ביתר קלות עובדים עבר תקופות קצרות ואף באופן שכזה הוא זוכה לבחון לעומק את עבודת של העובד מבלי להתחייב מראש להעסקתו, וזאת כי כעבור שלושה חודשים הוא יכול להחליט האם הוא מבקש להעסיק את אותו עובד באופן שוטף.

  יתרונות חברת כח אדם

  לבסוף נציין שמי שמבקש למצוא עבודה יפעל באופן חכם אם יפנה הן לחברת כח אדם והן לחברת השמה, וזאת כי אין צורך לשלם לא לחברה זו ולא לחברה זו, כך שניתן להשוות בין האופציות ששתי החברות מציעות וכמובן להגדיל את הסיכויים. עם זאת, יש להבין מראש איזה סוג של עבודה מחפשים, על איזה גובה של שכר לא מתפשרים, לאיזו תקופה מבקשים לעבוד וכדומה, כאשר יש מקרים בהם אנשים יעדיפו פנייה את חברת כוח אדם, ולו על מנת למצוא דרך להתברג למשרה, או לחלופים על מנת למצוא אופציה מתאימה עבור תקופה קצרה.

  קטגוריות: עבודה וקריירה

  סגור לתגובות.