אפוד מגן כהגדרתו הוא מגן מודרני על חלקו העליון של גוף הלובש אותו. הן כוחות הביטחון והן בתחום האזרחי כל מי שעוסק בחומרים מסוכנים חייב ללבוש אפוד מגן. אפוד מגן הוא אמצעי הגנה חשוב כדאי להשתמש בו.

  מה אומר החוק בישראל לגבי אפוד מגן

  על פי החוק בישראל כל בעל רכב צריך שיהיה לו במכונית אפוד מגן. הסיבה שאפוד המגן נכנס כחוק היא ריבוי האסונות שקרו בעבר בעת שהייתה במכונית תקלה כלשהי ובזמן שהנהג יצא מהרכב כדי לתקן אותה מכונית שנסעה על הדרך פגעה בו. מעתה אפוד מגן זוהר מהווה אזהרה לנהגים.

  כל אדם העובד במקומות העלולים להיות מסוכנים כמו כבישים, מסילות רכב חייב באפוד מגן. אפוד זה יכול למנוע תאונות בזמן העבודה. כל אנשי הביטחון, בעיקר שוטרים במשטרת ישראל וממשמר הגבול לובשים אפוד מגן בכל פעם שהם נמצאים בפעילות. האפוד מונע חדירת כדורים סכינים ומספריים ומגן על הלובש אותו מפני הסכנה. הוא משמש כשריון מפני נתזים. באתרי בנייה בהם מתבצעים הריסות מבנים עם חומרים מסוכנים חייבים כל האנשים הנוכחים ללבוש אפוד מגן וזאת כדי למנוע  פגיעה מנתזי אבנים או חומרי הפיצוץ.

  מי חייב ללבוש אפוד מגן במסגרת תפקידו

  אנשים חשובים נוהגים ללבוש אפוד מגן על פי הוראות הגופים שאחראים על שלמותם וזאת כדי לשמור עליהם מפני ירי של מתנקשים. למרות שיצחק רבין ז"ל נדרש על ידי אנשי הביטחון ללבוש אפוד מגן באותו ערב בו נערכה העצרת המפורסמת הוא סרב ואמר שאף אחד לא ירצה להתנקש בו ואת התוצאה אנחנו יודעים. לעולם לא נדע אם אפוד מגן היה מציל אותו.

  ולמרבה האירוניה, בשנים האחרונות החלו גם אנשי העולם התחתון הנמצאים בסכסוכים רבים ללבוש אפוד מגן כדי להגן על עצמם במקרה שאויביהם ירו בהם. הטרוריסטים ואנשי גרילה משתמשים באפוד מגן בכל פעם שהם מבצעים פעולות בהם יש ירי הדדי.

  סוגים וחומרים

  אפודי מגן מיוצרים מחומרים שונים ובשנים האחרונות החלו לייצר את אפודי מגן קרמיים. ברוב אפודי מגן יש כיסים בהם אפשר להוסיף עוד פלטות קרמיות או לאחסן בהם פריטים הנדרשים לכל מי שאפוד מגן הוא חלק מהלבוש שלו בעת פעילות מבצעית.

  קטגוריות: כללי

  סגור לתגובות.