אם יש לכם בבית כלב או חתול זכיתם, אין כמו חיית מחמד בשביל תחושה נעימה ואין כמו אהבה של בעל חיים בעיקר כשמדובר על כלב. בעל חיים ביתי הופך את הבית לשמח יותר ולנעים יותר, ואם יש לכם בבית ילדים השמחה תהיה רבה עוד יותר. אך כלב או חתול צריך גם לא מעט השקעה, הן בזמן והן בכסף, כשבכלב לדוגמא צריך להשקיע בהוצאה שלו לעשיית צרכים כמו גם לטיול, ויש השקעה של כספים בין בכלב ובין בחתול בחיסונים, טיפול רפואי, וכמובן אוכל לכלבים או אוכל לחתולים בהתאם למה שצריך. אך איך בוחרים אוכל לבעל החיים?

  לא לזלזל..

  יש לא מעט אנשים שחושבים שבגלל שזהו בעל חיים, הוא יכול לאכול הכול. לא משנה מה הם אוכלים הם משאירים לכלב שלהם או לחתול שלהם, וזה יכול להיות סתם כי רוצים לתת לבעל החיים ויכול להיות גם בשביל לחסוך את עלות האוכל. כלב וחתול צריכים אוכל ספציפי בשביל לבנות את עצמם וזה בעיקר קריטי כשהם גורים, וצריך לדאוג להם לזה מכיוון שאם לא כן הם עלולים לפתח מחלות ועלולים להיות עם כל מיני בעיות רפואיות. צריך לספק אוכל לכלבים וכן אוכל לחתולים באיכות הראויה, אוכל שיהיה בדיוק מה שהם צריכים בשביל לגדול כמו שצריך.

  אוכל לפי משקל

  למשקל הכלב או החתול יש משמעות רבה בכל מה שקשור לתזונה שלו. יש תזונה מותאמת לכל טווח של משקלים, וחשוב לדעת את זה ולא לתת סתם כך אוכל שלא על פי משקל, ומי שלא בטוח כמה הכלב או החתול שלו שוקל כדאי שיבדוק אצל וטרינר. זה גם יכול להגיד לו מה עליו לתת לכלב או לחתול לאכול, ומה הם צריכים בדיוק. יש לא מעט אנשים שלא מקפידים על העניין המשקל ובסופו של דבר הכלב או החתול מקבלים מזון שאינו מותאם להם, ובדיוק כמו אצל בני אדם, אם הם לא יקבלו  את מה שהם צריכים יהיו לכך השלכות ונזקים שונים.

  גודל האוכל

  אוכל לכלבים או אוכל לחתולים צריך להיות בגודל שמתאים להם. מה זה אומר? אם כלב יקבל אוכל שמגיע בגרגירים גדולים, גרגירים שהוא לא יוכל להתמודד איתם, הם יהיו קשים מידי בשבילו. אם כלב לעומת זאת יקבל גרגירים קנים הוא לא יוכל לנקות את השיניים שלו. חשוב להתאים את גודל הגרגירים לגודל הכלב ולאפשרות האכילה שלו, בכדי שהוא יוכל להיות ניזון כמו שצריך.

  בעלי החיים הביתיים הם החברים שלנו, ואנו צריכים לדאוג להם בדיוק כמו לחברים טובים. התאמת המזון שלהם הוא חלק מהדאגה להם, דאגה שתמנע בעיות בשלב מאוחר יותר של חייהם וגם תיתן להם לשבוע מהאוכל אותו הם אוכלים אצלנו.

  קטגוריות: אוכל ומתכונים

  סגור לתגובות.