עד לפני שנים ספורות, צירוף המילה "כשר" למסעדה בתל אביב היה נדיר. פרט לסטקיות בשכונת התקווה ובתי קפה נדירים פה ושם הייתה שממה קולינרית בערבות הכשרות, במיוחד אם רציתם לשבת במסעדת גורמה איכותית המתמחה בהכנת בשרים ברמה גבוהה. בשנים האחרונות צצות ברחבי המטרופולין המרכזי של ישראל מסעדות שף ברמות כשרות שונות. ולפתע המשימה של מציאת מסעדת בשרים כשרה בתל אביב הפכה למשימה מציאותית. אז מה אפשר למצוא בעיר הגדולה?

  טיילת נמל תל אביב

  חוף ימה של תל אביב, מהנמל וצפונה עד שפך הירקון, הפך בשנים האחרונות לטיילת יפהפיה ושוקקת חיים, ומרכז בילוי ופנאי מהחשובים בעיר. בעבר לא היה סיכוי למצוא מסעדת בשרים כשרה ואיכותית במקום כה אופנתי. אבל היום שוכנת במיקום מרכזי במיוחד בטיילת מסעדת "בשר ולחם", מסעדת גורמה כשרה למהדרין המציעה בשר איכותי במיוחד. בעלי המסעדה, יניב ודודי נמני,  מחזיקים מסעדה נוספת בנמל, לא כשרה בעליל, אבל אחרי שחלק מבני משפחתם חזרו בתשובה הם החליטו לתת חיזוק משמעותי לשוק המסעדות הכשרות.

  נחלת בנימין

  מדרחוב נחלת בנימין הוא איזור צבעוני ומגוון מאוד, וזה מכבר מתחיל להסתמן כמרכז קולינרי מעניין. כאן נוכל למצוא את "גשן" (ג' בחולם, כמו ארץ גשן התנ"כית בה ישבו בני ישראל בגלות מצרים), מסעדת בשרים כשרה שהצליחה להיכנס לרשימת עשר מסעדות הבשר הטובות בתל אביב של מגזין טיים אאוט. המסעדה מציעה חוויה משותפת מעבר לאוכל עצמו – הסועדים בוחרים בעצמם את נתחי הבשר אותם יאכלו, והמנות מוגשות למרכז השולחן על גריל, שממנו נוטלים הסועדים את מנתם. התוספות מוגשות אף הן במרוכז, על גבי משטח שיש הממוקם מעל הגריל.

  רמת החייל

  גם כאן, באחת מהשכונות הראשונות בעבר הירקון, נמצא מרכז תוסס בזכות איזור התעשיה הצמוד המלא בחברות היי-טק. וכאן נמצאת מסעדת בשר מיוחדת עם קונספט מעניין – מסעדת אי-זוגי. הטוויסט של המסעדה הוא – מנות לא גדולות, אחידות במחירן הלא יקר, המוזמנות למרכז השולחן וכולם טועמים מהן. העניין הוא – חייבים להזמין מנות במספר אי-זוגי. למה? ככה. בשביל העניין. וזה אכן מעניין מאוד – וברמה גבוהה מאוד. תוכלו לשלב בין מנות מתוחכמות במיוחד למנות פשוטות באופן קיצוני – הכל באותה צלחת, והכל ברמה הגבוהה ביותר.

  קטגוריות: אוכל ומתכונים

  השאר תגובה

  עליך להיות מחובר כדי להגיב.