אם יש לכם כלב, אתם לבטח כבר יודעים שגם לכלבים יש טעם משלהם, והכלב שלכם עשוי בהחלט להעדיף סוג מסויים של אוכל על פני אוכל אחר. ההבדלים בין מוצרי האוכל השונים נובעים מגודל גרגרי האוכל, הצבע שלהם, המרקם שלהם, אך בראש ובראשונה הטעם שלהם. אוכל לכלבים יכול להגיע בטעמים שונים עם דגש על טעם עוף, אל מול טעם בשר בקר, אם כי מותגי האוכל השונים עושים שימוש בניואנסים קטנים כדי להפוך את המוצר שלהם לאטרקטיבי יותר בעיני כמה שיותר כלבים, וניואנסים אלה יכולים לכלול גם חומרי טעם וריח המעניקים לאוכל ארומה חזקה יותר של שומן למשל.

  ערכים תזונתיים המסופקים לכלב

  אחרי שאמרנו את זה, בחירת אוכל לכלבים, והדברים נכונים גם כאשר בוחרים אוכל לחתולים, צריכה להתבסס בראש ובראשונה על איכות האוכל. איכות האוכל נקבעת על פי הערכים התזונתיים המסופקים על ידו, ערכים שיכולים ואמורים להשתנות בהתאם לסוג הכלב וגילו. כאשר מדובר באוכל המיועד לגורים, אוכל זה כולל מרכיבים תזונתיים עם דגש על גדילה וצמיחה, בעוד שכאשר מדובר על אוכל המיועד לכלבים בוגרים, אפשר להסיר את המרכיבים הללו, ולשלב יותר רכיבים תזונתיים בריאותיים כמו ויטמינים, מינרלים וכדומה. מרכיבים אלה יכולים להשפיע על בריאותו ואיכות חייו של הכלב, והם יכולים גם להשפיע על ברק הפרווה שלו, היגיינת הפה וכדומה.

  שילוב מזון רטוב בתזונת הכלב

  כאשר מדברים על אוכל לכלבים, אי אפשר להתעלם מהמרכיב של מזון רטוב. מזון רטוב הוא מרכיב חשוב מאוד בתזונתה של חיית הבית, והיעדר מזון רטוב עלול להוביל לבעיות שונות במערכת העיכול, לרבות אבנים במערכת השתן, מצב שיכול להוביל למוות. ערכת אוכל לחתולים כוללת בדרך כלל מרכיב של מזון יבש לאורך היום כולו, וכן מרכיב של מזון רטוב בטעם עוף, בשר בקר, דגים וכדומה אחת ליום. כאשר מדובר בכלבים, הנטייה היא לשתף את הכלב במזון שאנו אוכלים, שניצלים, עוף, סטייקים, קציצות בשר ושאריות מזון שנשארות בצלחת בתום הארוחה.

  מאכלים שיש להימנע מהם

  אפשרות זו היא בהחלט לגיטימית וטובה, רק חשוב להקפיד על מתן אוכל בריא, וכזה שלא מסכן את חיי הכלב או החתול. ישנם מאכלים שונים שיכולים לגרום לבעיות בריאותיות החל מבעיות במערכת העיכול של הכלב, דרך מחלות כרוניות שיכולות להתפתח למחלות מסכנות חיים, וכלה במצב בריאותי קריטי שיכול להוביל למוות מיידי. כך למשל, חתולים רגישים מאוד לבצל. תבלינים שונים יכולים לגרום לבעיות עיכול אצל חיית המחמד, לריח רע מהפה וכדומה, מה שאומר שלא מומלץ פשוט להאביס את חיית המחמד בכל אוכל שאנו אוכלים. בפרט ראוי לציין את הסכנה במתן עצמות לבעל חיים. עצמות יכולות לגרום לפציעה של חלקים שונים במערכת העיכול, ועל אף שבסרטים המצויירים זה עובד מצויין, במציאות זה ממש לא מומלץ.

  קטגוריות: אוכל ומתכונים

  סגור לתגובות.